Branches7 min lezenBijgewerkt op

Schoonmaakbedrijven in Nederland: aantallen per provincie en lijst met e-mail

Kort antwoord

In Leadbank staan 2.335 schoonmaakbedrijven in Nederland, waarvan 1.474 met een gecontroleerd zakelijk e-mailadres (63%). De meeste zitten in Noord-Brabant (417), Noord-Holland (399) en Zuid-Holland (381). Dit zijn bedrijven met een website; voor de officiële totalen uit het Handelsregister gebruik je de gratis KVK Bedrijventeller.

  • 2.335Schoonmaakbedrijven in Nederland in Leadbank
  • 1.474 (63%)Schoonmaakbedrijven met een zakelijk e-mailadres
  • 417Aantal in Noord-Brabant, de grootste provincie
In dit artikel

Verkoop je schoonmaakmiddelen, bedrijfswagens, planningssoftware of uitzendkrachten, dan zijn schoonmaakbedrijven een logische doelgroep. Op deze pagina zie je hoeveel schoonmaakbedrijven er per provincie en grote gemeente in Leadbank staan en hoe je een lijst met zakelijke e-mailadressen samenstelt.

Hoeveel schoonmaakbedrijven zijn er per provincie?

Op 29 oktober 2026 telt Leadbank in totaal 2.335 schoonmaakbedrijven in Nederland. Bij 1.474 van deze bedrijven (63%) is een zakelijk e-mailadres gevonden op de eigen website.

De drie grootste provincies liggen qua aantallen dicht bij elkaar. Noord-Brabant staat bovenaan met 417 schoonmaakbedrijven (266 met e-mail), direct gevolgd door Noord-Holland met 399 bedrijven (265 met e-mail) en Zuid-Holland met 381 bedrijven (253 met e-mail). Samen zijn die drie provincies goed voor ruim de helft van alle schoonmaakbedrijven met een e-mailadres in het bestand. In Zeeland (22 bedrijven, 16 met e-mail) en Groningen (64 bedrijven, 41 met e-mail) zijn de aantallen het kleinst.

ProvincieBedrijven in LeadbankMet zakelijk e-mailadresAandeel met e-mail
Noord-Brabant41726664%
Noord-Holland39926566%
Zuid-Holland38125366%
Gelderland28817360%
Overijssel19512062%
Limburg1388259%
Flevoland1156355%
Drenthe1105954%
Utrecht1046865%
Friesland1026867%
Groningen644164%
Zeeland221673%
Nederland2.3351.47463%

Kijk je naar de 52 grote gemeenten die je in Leadbank apart kunt selecteren, dan staan deze vijf steden bovenaan (totaal aantal bedrijven / waarvan met e-mailadres):

  • Arnhem: 73 / 44
  • Amsterdam: 68 / 48
  • Almere: 66 / 38
  • Zwolle: 64 / 43
  • Eindhoven: 61 / 37

Waarom wijken deze cijfers af van het Handelsregister?

De aantallen hierboven zijn geen officiële totalen van alle ingeschreven schoonmaakbedrijven in Nederland. Leadbank verzamelt bedrijven die op Google Maps staan en een eigen website hebben, en zoekt vervolgens op de homepage en contactpagina naar een zakelijk e-mailadres. Een zzp'er in de schoonmaak zonder eigen website of zonder vermelding op Google Maps staat dus wel in het Handelsregister, maar niet in Leadbank.

Wil je weten hoeveel bedrijven in Nederland er officieel staan ingeschreven? Gebruik dan de gratis KVK Bedrijventeller op bedrijventeller.kvk.nl. Daarmee tel je het aantal ingeschreven bedrijven per branche en regio op basis van de hoofdactiviteit, zonder adressen.

Hoe maak je een lijst van schoonmaakbedrijven met e-mailadres?

Als je schoonmaakbedrijven per mail wilt benaderen of eerst hun websites wilt bekijken, kun je in Leadbank direct bedrijven zoeken op branche en locatie. Je kiest de branche Schoonmaakbedrijven en filtert op heel Nederland, een van de 12 provincies of een van de 52 grote gemeenten. Andere filters, zoals omzet of personeelsomvang, heeft Leadbank niet.

Voordat je iets uitgeeft, zie je van elk schoonmaakbedrijf al de bedrijfsnaam, de plaats en de website. Je betaalt pas een credit als je de volledige gegevens van een bedrijf met een zakelijk e-mailadres opent, en een bedrijf zonder e-mailadres kost niets. Wat je precies krijgt per geopend bedrijf:

  • Bedrijfsnaam en type (bedrijf of eenmanszaak)
  • Adres, plaats en de website uit Google Maps
  • Een zakelijk e-mailadres dat rechtstreeks van de eigen website van het bedrijf komt (met voorkeur voor een algemeen adres zoals info@), inclusief de datum waarop het adres is gecontroleerd

Leadbank raadt of verzint geen e-mailadressen. Namen van contactpersonen, KvK-nummers en telefoonnummers zitten niet in het bestand. Een bedrijf dat je eenmaal hebt geopend, kun je later altijd gratis opnieuw bekijken.

Wil je de gegevens in je eigen systeem of spreadsheet verwerken, dan kun je je lijst exporteren naar Excel via een gratis CSV-bestand met 8 kolommen (bedrijfsnaam, type, plaats, adres, website, e-mailadres, controledatum en exportdatum). Per export kun je maximaal 1.000 bedrijven downloaden en de downloadlink blijft 7 dagen geldig.

Bij het aanmelden krijg je 10 gratis credits zonder dat je een creditcard hoeft in te vullen, zodat je eerst een paar bedrijven in je eigen regio kunt bekijken. Heb je er meer nodig, dan koop je een eenmalig pakket waarvan de credits nooit verlopen:

  • Mini: 100 credits voor €9 eenmalig (€0,09 per bedrijf)
  • Starter: 500 credits voor €29 eenmalig (€0,06 per bedrijf)
  • Pro: 2.000 credits voor €79 eenmalig (€0,04 per bedrijf)
  • Scale: 5.000 credits voor €149 eenmalig (€0,03 per bedrijf)

Praktische tips als je schoonmaakbedrijven benadert

In een lijst met schoonmaakbedrijven kunnen eenmanszaken en grotere bedrijven door elkaar staan. Omdat je de website al vooraf kunt bekijken en na het vrijgeven ziet of het om een eenmanszaak of een bedrijf gaat, loont het om je selectie kort langs te lopen voordat je contact opneemt.

Een paar richtlijnen voor je benadering:

  1. Pas je aanbod aan op het type bedrijf. Verkoop je software voor urenregistratie en planning, uitzendkrachten of wagenparkbeheer, richt je dan op de bedrijven die op hun website duidelijk werken met meerdere schoonmakers of zakelijke panden. Voor groothandels in schoonmaakmiddelen, werkkleding of boekhoudpakketten kunnen juist ook de eenmanszaken interessant zijn.
  2. Houd je bericht kort en concreet. Schrijf in drie of vier zinnen wie je bent, wat je levert en wat het hen oplevert (bijvoorbeeld snellere levering van middelen, minder administratie of direct inzetbaar personeel bij ziekte).
  3. Test je verzendmoment. Probeer bijvoorbeeld halverwege de ochtend en begin van de middag, en kijk wanneer je de meeste reacties krijgt.

Wat zijn de regels voor zakelijke e-mail?

Leadbank levert de bedrijfsgegevens, maar verstuurt zelf geen e-mail. Als je bedrijven mailt, ben je zelf verwerkingsverantwoordelijke onder de AVG en moet je je houden aan artikel 11.7 van de Telecommunicatiewet. Ongevraagde commerciële e-mail is verboden, tenzij je vooraf toestemming hebt, een adres gebruikt dat het bedrijf zelf heeft bestemd en bekendgemaakt voor zulke berichten (en binnen dat doel blijft), de ontvanger buiten de EER zit of je een bestaande klant mailt over eigen gelijksoortige producten of diensten. Daarnaast valt het e-mailadres van een eenmanszaak of een adres met een persoonsnaam vaak onder de AVG, terwijl een algemeen info@-adres van een bv in de regel niet tot een persoon te herleiden is. Maak in elk bericht duidelijk wie je bent, neem een gratis en makkelijke afmeldlink op en stop direct met mailen als iemand bezwaar maakt. Twijfel je wat in jouw situatie mag, vraag dan juridisch advies.

Veelgestelde vragen

Hoeveel schoonmaakbedrijven staan er in Leadbank?

Op 29 oktober 2026 staan er 2.335 Nederlandse schoonmaakbedrijven met een website in Leadbank, waarvan 1.474 met een gecontroleerd zakelijk e-mailadres (63%).

Wat kost een lijst met schoonmaakbedrijven in Leadbank?

Je krijgt bij aanmelding 10 gratis credits en koopt daarna eenmalige pakketten zonder abonnement: van 100 credits voor €9 eenmalig (€0,09 per bedrijf) tot 5.000 credits voor €149 eenmalig (€0,03 per bedrijf). Je betaalt 1 credit per geopend bedrijf met een e-mailadres; de CSV-export voor Excel is gratis.

Zitten er ook telefoonnummers en namen van beslissers bij de schoonmaakbedrijven?

Nee, Leadbank bevat geen telefoonnummers, KvK-nummers of namen van contactpersonen. Je krijgt per bedrijf de naam, het type (bedrijf of eenmanszaak), het adres, de plaats, de website en het zakelijke e-mailadres zoals dat op de website van het bedrijf zelf staat.

Kan ik schoonmaakbedrijven filteren op aantal medewerkers of SBI-code?

In Leadbank filter je alleen op branche en locatie (heel Nederland, een provincie of een van de 52 grote gemeenten). Als je wilt selecteren op SBI-code, rechtsvorm en aantal werkzame personen, kun je een offline adressenbestand zonder e-mailadressen aanvragen bij de KVK (€334 startkosten plus €0,05 per adres).

Mag ik de e-mailadressen uit Leadbank zomaar gebruiken voor een nieuwsbrief of koude acquisitie?

Nee, onder de Telecommunicatiewet heb je voor ongevraagde commerciële mail vooraf toestemming nodig, tenzij het bedrijf het e-mailadres zelf heeft bestemd en bekendgemaakt voor het ontvangen van zulke berichten. Zet in elk bericht wie je bent en een gratis afmeldmogelijkheid, en stop direct als een ontvanger zich afmeldt.

Bronnen

  1. KVK Bedrijventeller
  2. KVK Handelsregister adressen offline
  3. Telecommunicatiewet artikel 11.7
  4. Autoriteit Persoonsgegevens over digitale direct marketing
  5. ACM over spam

Prijzen en gegevens gecontroleerd op 29 oktober 2026.

Klaar voor je volgende stap?

Je volgende klant begint hier.

Minder zoeken. Meer gesprekken die ergens toe leiden.

Start gratis10 gratis credits, geen creditcard