Branches7 min lezenBijgewerkt op

Hoveniers in Nederland: aantallen per provincie en lijst met e-mail

Kort antwoord

In Leadbank staan 6.436 hoveniersbedrijven in Nederland, waarvan 4.167 met een gecontroleerd zakelijk e-mailadres (65%). De meeste zitten in Gelderland (1.113), Zuid-Holland (1.041) en Noord-Brabant (958). Dit zijn hoveniers met een website die Leadbank via Google Maps kent; het officiële aantal inschrijvingen tel je gratis met de KVK Bedrijventeller.

  • 6.436Hoveniersbedrijven met een website in Leadbank
  • 4.167Hoveniers met een zakelijk e-mailadres (65%)
  • 1.113Hoveniersbedrijven in Gelderland, de grootste provincie in Leadbank
In dit artikel

Als je planten, bestrating, machines, bedrijfswagens of software aan hoveniers verkoopt, heb je actuele bedrijfsgegevens nodig. Op deze pagina zie je hoeveel hoveniersbedrijven er per provincie en grote gemeente in Leadbank staan. Ook lees je hoe je een lijst met e-mailadressen samenstelt en waar je op kunt letten als je ze benadert.

Hoeveel hoveniersbedrijven zijn er per provincie?

In Leadbank staan 6.436 hoveniersbedrijven verspreid over heel Nederland. Bij 4.167 van deze bedrijven (65%) is een zakelijk e-mailadres bekend dat direct op hun eigen website staat.

ProvincieBedrijven in LeadbankMet zakelijk e-mailadresAandeel met e-mail
Gelderland1.11374667%
Zuid-Holland1.04169867%
Noord-Brabant95864167%
Noord-Holland75146161%
Utrecht58936963%
Overijssel47532468%
Limburg38723561%
Friesland29818662%
Drenthe27416861%
Groningen23113358%
Zeeland17511666%
Flevoland1449062%
Nederland6.4364.16765%

De drie grootste provincies zijn samen goed voor bijna de helft van het totaal:

  • Gelderland: 1.113 hoveniersbedrijven, waarvan 746 met e-mailadres (67%).
  • Zuid-Holland: 1.041 hoveniersbedrijven, waarvan 698 met e-mailadres (67%).
  • Noord-Brabant: 958 hoveniersbedrijven, waarvan 641 met e-mailadres (67%).

Kijk je naar de 52 grote gemeenten die je in Leadbank kunt selecteren, dan staan niet alleen de grote steden bovenaan. Ede telt de meeste hoveniers (83 bedrijven, waarvan 53 met e-mailadres), gevolgd door Alphen aan den Rijn (67, waarvan 50 met e-mailadres). Daarna volgen Rotterdam (66, waarvan 43 met e-mailadres), Haarlemmermeer (62, waarvan 44) en Apeldoorn (61, waarvan 33).

Waarom wijken deze cijfers af van het Handelsregister?

De aantallen hierboven zijn geen officiële totalen van alle ingeschreven hoveniers in Nederland. Leadbank verzamelt gegevens van bedrijven die op Google Maps staan en een eigen website hebben. Een hovenier zonder eigen website, bijvoorbeeld een zzp'er die alleen in onderaanneming werkt, staat er dus niet in.

Wil je weten hoeveel bedrijven in Nederland er officieel per branche zijn ingeschreven? Gebruik dan de gratis KVK Bedrijventeller op de site van de Kamer van Koophandel. Daarmee tel je het aantal bedrijven op basis van hun hoofdactiviteit, voor maximaal vijf branches of gebieden tegelijk, zonder dat je een adressenbestand hoeft aan te vragen.

Hoe maak je een lijst van hoveniers met e-mailadres?

Je kunt zelf zoeken op Google of via de zoekfunctie van kvk.nl, waar je per zoekopdracht maximaal 50 resultaten te zien krijgt. Heb je een grotere selectie met e-mailadressen nodig, dan kun je in Leadbank direct bedrijven zoeken op branche en locatie.

Dat werkt in een paar stappen:

  1. Kies de branche Hoveniers en selecteer heel Nederland, een van de 12 provincies of een van de 52 grote gemeenten.
  2. Bekijk de resultaten. Je ziet de bedrijfsnaam, de plaats en de website al voordat je een credit uitgeeft.
  3. Ontgrendel de bedrijven die je wilt benaderen. Eén bedrijf met een zakelijk e-mailadres kost 1 credit. Heeft een bedrijf in de lijst geen e-mailadres, dan betaal je daar niets voor. Bedrijven die je al hebt ontgrendeld, bekijk je later altijd gratis opnieuw.
  4. Na je selectie kun je gratis een lijst exporteren naar Excel als CSV-bestand.

In het CSV-bestand staan 8 kolommen: bedrijfsnaam, type (bedrijf of eenmanszaak), plaats, adres, website, e-mailadres, de datum waarop het e-mailadres is gecontroleerd en de exportdatum. De downloadlink blijft 7 dagen geldig en je kunt maximaal 1.000 bedrijven per keer exporteren. Het e-mailadres komt altijd van de homepage of de contactpagina van het bedrijf zelf, met een voorkeur voor een algemeen adres zoals info@. Leadbank raadt of verzint geen adressen.

Bij het aanmelden krijg je 10 gratis credits zonder dat je een creditcard hoeft in te vullen, zodat je rustig kunt testen. Daarna werk je met eenmalige pakketten zonder abonnement, waarbij je credits nooit verlopen. Het Mini-pakket geeft je 100 credits voor €9 (€0,09 per bedrijf), Starter heeft 500 credits voor €29 (€0,06 per bedrijf), Pro biedt 2.000 credits voor €79 (€0,04 per bedrijf) en Scale heeft 5.000 credits voor €149 (€0,03 per bedrijf).

Waar let je op als je hoveniers zakelijk benadert?

Reken er niet op dat een hovenier je mail meteen leest, of het nu een eenmanszaak is of een groter groenbedrijf met meerdere bussen op de weg. Test verschillende verzendmomenten, bijvoorbeeld vroeg in de ochtend of aan het eind van de middag, en kijk wanneer je de meeste reacties krijgt.

Een paar praktische adviezen voor je benadering:

  • Houd je bericht kort en concreet, zodat het ook op een telefoon goed leest. Zeg in de eerste alinea wat je levert, wat het oplevert en voor wie het bedoeld is.
  • Pas je aanbod aan op het type bedrijf. In je export zie je de website en of het om een eenmanszaak of een bedrijf gaat. Een zelfstandige hovenier heeft misschien interesse in een voordelige boekhoudtool, lokale inkoop van beplanting of een strakke website, een groter bedrijf met meerdere ploegen eerder in werkbonnen- en planningssoftware, leasebussen of grotere machines.
  • Stem je timing af op wat je verkoopt. Kost je product tijd om in te richten, zoals nieuwe software of een nieuwe website, probeer dan buiten de drukste maanden te mailen. Verkoop je bestrating, schuttingen, gereedschap of planten die direct voor een klus nodig zijn, dan kan een kort bericht met actuele voorraad en levertijd juist midden in het seizoen werken.
  • Schrijf in gewone taal en vermijd vage marketingtermen. Noem prijzen, levertijden of voorwaarden bij de naam, of link naar een duidelijke pagina op je eigen site.

Wat zijn de regels voor het mailen van bedrijven?

Volgens artikel 11.7 van de Telecommunicatiewet mag je geen ongevraagde commerciële e-mails sturen zonder voorafgaande toestemming. Voor zakelijke ontvangers geldt een uitzondering als je een e-mailadres gebruikt dat het bedrijf zelf heeft bestemd en bekendgemaakt voor het ontvangen van zulke berichten, en je mailt in lijn met dat doel. Verder gelden uitzonderingen voor bedrijven buiten de EER en voor bestaande klanten (over eigen gelijksoortige producten of diensten). Onder de AVG gelden daarnaast regels voor persoonsgegevens; een algemeen info@-adres van een bv valt daar in de regel niet onder, maar het adres van een eenmanszaak vaak wel. De ACM houdt toezicht op het spamverbod. Maak in je mail altijd duidelijk wie je bent, bied in elk bericht een gratis en makkelijke afmeldmogelijkheid en stop direct als een bedrijf bezwaar maakt. Twijfel je, vraag dan juridisch advies.

Veelgestelde vragen

Hoeveel hoveniersbedrijven zijn er in Nederland?

In Leadbank staan 6.436 hoveniersbedrijven met een eigen website, waarvan 4.167 een gecontroleerd zakelijk e-mailadres hebben. Voor het officiële aantal inschrijvingen inclusief bedrijven zonder website kun je gratis de KVK Bedrijventeller raadplegen.

In welke provincie zitten de meeste hoveniers?

Gelderland telt de meeste hoveniersbedrijven in Leadbank (1.113), gevolgd door Zuid-Holland (1.041) en Noord-Brabant (958).

Kan ik bij de KVK ook een lijst met e-mailadressen van hoveniers kopen?

Nee, een adressenbestand uit het KVK Handelsregister bevat standaard alleen het KVK-nummer en de naam-, adres- en woonplaatsgegevens. E-mailadressen zitten daar niet bij en telefoonnummers zijn niet openbaar.

Staan er ook telefoonnummers en KVK-nummers in Leadbank?

Nee, Leadbank levert de bedrijfsnaam, het type (bedrijf of eenmanszaak), het adres, de plaats, de website en het zakelijke e-mailadres. Telefoonnummers, KVK-nummers en namen van contactpersonen zitten er niet in.

Wat kost een lijst met hoveniersbedrijven in Leadbank?

Je betaalt alleen voor bedrijven met een e-mailadres (1 credit per bedrijf) via eenmalige pakketten vanaf €9 voor 100 credits tot €149 voor 5.000 credits, wat neerkomt op €0,03 tot €0,09 per bedrijf. Bij aanmelding krijg je 10 gratis credits om het uit te proberen.

Bronnen

  1. KVK Bedrijventeller
  2. KVK Handelsregister adressen offline
  3. Telecommunicatiewet artikel 11.7
  4. Autoriteit Persoonsgegevens over digitale direct marketing
  5. ACM over spam

Prijzen en gegevens gecontroleerd op 29 oktober 2026.

Klaar voor je volgende stap?

Je volgende klant begint hier.

Minder zoeken. Meer gesprekken die ergens toe leiden.

Start gratis10 gratis credits, geen creditcard