Branches8 min lezenBijgewerkt op

Accountants in Nederland: aantallen per provincie en lijst met e-mail

Kort antwoord

In Leadbank staan 10.920 accountantskantoren in Nederland met een website, waarvan 5.550 met een gecontroleerd zakelijk e-mailadres (51%). De meeste kantoren zitten in Zuid-Holland (2.262), Noord-Holland (1.816) en Noord-Brabant (1.657). Dit zijn kantoren die online vindbaar zijn via Google Maps; voor het totaal van alle ingeschreven bedrijven gebruik je de gratis KVK Bedrijventeller.

  • 10.920Accountantskantoren met website in Leadbank (stand 29 oktober 2026)
  • 5.550Kantoren met een gecontroleerd zakelijk e-mailadres (51%)
  • €0,03 tot €0,09Eenmalige prijs per bedrijf met e-mailadres in Leadbank
In dit artikel

Zoek je klanten onder accountantskantoren voor je software, IT-beheer, opleidingen of detachering, dan wil je eerst weten hoe groot je markt per regio is. In dit overzicht zie je hoeveel accountantskantoren er in Leadbank staan per provincie en in de grootste gemeenten. Ook lees je hoe je daar een bruikbare lijst met zakelijke e-mailadressen van maakt.

Hoeveel accountantskantoren zijn er per provincie?

In heel Nederland telt Leadbank op 29 oktober 2026 in totaal 10.920 accountantskantoren. Bij 5.550 van deze kantoren (51%) is op hun eigen website een zakelijk e-mailadres gevonden.

De drie grootste provincies zijn samen goed voor meer dan de helft van het totaal. Zuid-Holland staat bovenaan met 2.262 kantoren (waarvan 1.205 met e-mailadres, dus 53%), gevolgd door Noord-Holland met 1.816 kantoren (913 met e-mail, 50%) en Noord-Brabant met 1.657 kantoren (861 met e-mail, 52%).

Daarna volgen Gelderland met 1.332 kantoren (650 met e-mail, 49%) en Utrecht met 968 kantoren (522 met e-mail, 54%). Zeeland heeft met 180 kantoren (84 met e-mail) het kleinste aantal; de overige provincies zie je in de tabel.

ProvincieBedrijven in LeadbankMet zakelijk e-mailadresAandeel met e-mail
Zuid-Holland2.2621.20553%
Noord-Holland1.81691350%
Noord-Brabant1.65786152%
Gelderland1.33265049%
Utrecht96852254%
Overijssel69234350%
Limburg64129646%
Friesland38418147%
Drenthe34716046%
Groningen33917752%
Flevoland30215852%
Zeeland1808447%
Nederland10.9205.55051%

Kijk je naar de 52 grote gemeenten die je apart kunt selecteren, dan staan deze vijf bovenaan:

  • Amsterdam: 466 kantoren, waarvan 244 met e-mailadres
  • Rotterdam: 360 kantoren, waarvan 172 met e-mailadres
  • Den Haag: 322 kantoren, waarvan 168 met e-mailadres
  • Utrecht: 188 kantoren, waarvan 95 met e-mailadres
  • Almere: 156 kantoren, waarvan 84 met e-mailadres

Waarom wijken deze aantallen af van het Handelsregister?

De cijfers hierboven zijn geen officiële totalen van alle ingeschreven bedrijven in Nederland. Het gaat om accountantskantoren met een eigen website die bij Leadbank bekend zijn via Google Maps. Houdende bv's, slapende inschrijvingen of zelfstandige accountants zonder website en zonder vermelding op Google Maps zitten hier dus niet in.

Wil je weten hoeveel bedrijven in Nederland officieel geregistreerd staan bij de Kamer van Koophandel, dan kun je dat gratis opzoeken met de KVK Bedrijventeller. Daarmee tel je op basis van de hoofdactiviteit hoeveel bedrijven er in een branche en regio staan ingeschreven, voor maximaal 5 branches of gebieden tegelijk. Adressen krijg je daar niet.

Zoek je wel de postadressen uit het Handelsregister, of wil je vooraf precies filteren op het aantal werkzame personen, de rechtsvorm of specifieke SBI-codes, dan past een offline adressenbestand van de KVK beter dan Leadbank. Je vraagt zo'n selectie aan per mail via account@kvk.nl en betaalt €334 startkosten plus €0,05 per adres (KVK-nummer en NAW-gegevens) en €0,04 per extra gegeven. Houd er wel rekening mee dat de KVK geen e-mailadressen levert en dat telefoonnummers uit het Handelsregister niet openbaar zijn.

Hoe benader je accountantskantoren zakelijk?

Een lijst is pas wat waard als je boodschap aansluit bij de dagelijkse praktijk van een kantoor. Als je aan accountants verkoopt, helpt het om met een paar praktische zaken rekening te houden.

Zorg voor een concreet en passend aanbod

Verkoop je software voor boekhouding of workflow, leg dan direct uit met welke pakketten je koppelt en hoeveel handmatig werk het scheelt. Ben je een IT- of cloudleverancier, ga dan in op veiligheid, bereikbaarheid en vaste kosten per werkplek. Voor detacheerders en opleiders geldt: wees meteen specifiek over het niveau van je kandidaten of het aantal studiepunten van een cursus.

Kies het juiste moment

Houd bij het plannen van je berichten rekening met de jaarplanning van een accountantskantoor. Plan een uitnodiging voor een kennismaking of demo liever niet vlak voor aangiftedeadlines, en test verschillende verzendmomenten om te zien wanneer je de meeste reacties krijgt.

Houd de toon kort en feitelijk

Leadbank geeft de voorkeur aan een algemeen e-mailadres zoals info@. Zo'n mailbox kan worden gelezen door het secretariaat, een kantoormanager of bij een klein kantoor door de eigenaar zelf. Schrijf daarom geen lange verhalen vol superlatieven. Zeg in de eerste alinea wie je bent, wat je levert en voor welk type kantoor dat bedoeld is, zodat de lezer het bericht direct kan beantwoorden of doorsturen naar de juiste collega.

Hoe maak je een lijst met accountants in Leadbank?

Heb je vooral een lijst nodig van kantoren met een website en een e-mailadres, dan kun je in Leadbank direct bedrijven zoeken op branche en locatie. Je kiest de branche Accountants en selecteert heel Nederland, een van de 12 provincies of een van de 52 grote gemeenten.

Andere filters, zoals omzet of aantal medewerkers, heeft Leadbank niet. Je krijgt per bedrijf de naam, het type (bedrijf of eenmanszaak), het adres, de plaats en de website uit Google Maps, aangevuld met een zakelijk e-mailadres dat op de homepage of de contactpagina van die website zelf staat. Leadbank raadt of verzint dus geen adressen, en bij elk adres zie je de datum waarop het gecontroleerd is. Telefoonnummers, KVK-nummers en namen van contactpersonen zitten niet in het bestand, en Leadbank verstuurt zelf ook geen e-mail.

Het vrijgeven van de gegevens kost 1 credit per bedrijf met een zakelijk e-mailadres; voor kantoren zonder e-mailadres betaal je niets, en een eerder vrijgegeven bedrijf opnieuw bekijken is gratis. Bij het aanmelden krijg je 10 gratis credits zonder dat je een creditcard hoeft in te vullen. Daarna werk je met eenmalige pakketten zonder abonnement, waarbij je credits nooit verlopen:

  • Mini: 100 credits voor €9 eenmalig (€0,09 per bedrijf)
  • Starter: 500 credits voor €29 eenmalig (€0,06 per bedrijf)
  • Pro: 2.000 credits voor €79 eenmalig (€0,04 per bedrijf)
  • Scale: 5.000 credits voor €149 eenmalig (€0,03 per bedrijf)

Zodra je de gewenste kantoren hebt geselecteerd, kun je gratis een lijst exporteren naar Excel als CSV-bestand. Elke export bevat 8 kolommen (bedrijfsnaam, type, plaats, adres, website, e-mailadres, controledatum en exportdatum), met een maximum van 1.000 bedrijven per bestand. De downloadlink blijft 7 dagen geldig.

Wat zijn de regels voor zakelijke e-mail?

Volgens artikel 11.7 van de Telecommunicatiewet en de uitleg van de Autoriteit Persoonsgegevens heb je ook voor zakelijke direct marketing via e-mail vooraf toestemming nodig. Een uitzondering geldt als het bedrijf het e-mailadres zelf heeft bestemd en bekendgemaakt om zulke commerciële berichten te ontvangen en je het binnen dat doel gebruikt. Daarnaast zijn er uitzonderingen voor bedrijven buiten de EER en voor bestaande klanten (over eigen gelijksoortige producten of diensten). De AVG geldt als een adres te herleiden is naar een persoon, wat bij eenmanszaken of adressen met iemands naam vaak zo is; een algemeen info@-adres van een bv is dat in de regel niet.

Veelgestelde vragen

Zitten er ook telefoonnummers en namen van vennoten in Leadbank?

Nee, Leadbank levert alleen de bedrijfsnaam, het type (bedrijf of eenmanszaak), het adres, de plaats, de website en een zakelijk e-mailadres van de website zelf, bij voorkeur een algemeen adres zoals info@. Telefoonnummers, KVK-nummers en namen van contactpersonen zitten er niet in.

Kan ik in Leadbank filteren op kantoren met bijvoorbeeld meer dan 10 medewerkers?

Nee, je kunt in Leadbank alleen filteren op de 67 branches en op locatie (heel Nederland, een provincie of een van de 52 grote gemeenten). Als je wilt selecteren op aantal werkzame personen of rechtsvorm, kun je een adressenbestand zonder e-mailadressen aanvragen bij de KVK.

Wat kost het om alle 5.550 accountantskantoren met een e-mailadres te downloaden?

Je betaalt 1 credit per bedrijf met een e-mailadres, dus voor alle 5.550 kantoren kun je bijvoorbeeld een eenmalig Scale-pakket van 5.000 credits (€149) combineren met een Starter-pakket van 500 credits (€29) en een Mini-pakket van 100 credits (€9): samen €187 voor 5.600 credits. De CSV-export naar Excel is gratis en gaat per maximaal 1.000 bedrijven per bestand.

Hoe weet ik zeker dat de e-mailadressen van de accountantskantoren niet verzonnen zijn?

Leadbank raadt of genereert geen e-mailadressen, maar haalt uitsluitend adressen op die op de eigen homepage of contactpagina van het bedrijf staan. In het scherm en in je CSV-export zie je bij elk bedrijf op welke datum het adres is gecontroleerd.

Mag ik de gekochte e-mailadressen zomaar in een nieuwsbrieflijst zetten?

Nee, ongevraagde commerciële e-mail is volgens de Telecommunicatiewet ook naar bedrijven verboden zonder toestemming, tenzij een uitzondering geldt, bijvoorbeeld omdat de ontvanger het adres zelf heeft bestemd en bekendgemaakt voor zulke berichten. Houd je aan de Telecommunicatiewet en de AVG en vraag bij twijfel juridisch advies.

Bronnen

  1. KVK Bedrijventeller
  2. KVK Handelsregister adressen offline
  3. Telecommunicatiewet artikel 11.7
  4. Autoriteit Persoonsgegevens over digitale direct marketing
  5. ACM over spam

Prijzen en gegevens gecontroleerd op 29 oktober 2026.

Klaar voor je volgende stap?

Je volgende klant begint hier.

Minder zoeken. Meer gesprekken die ergens toe leiden.

Start gratis10 gratis credits, geen creditcard